Новости
26.04. 2018

ПУАТ «ФІДОБАНК» повідомляє про умови реструктуризації заборгованості фізичних осіб за іпотечними кредитами.

 

Скористайтеся можливістю РЕСТРУКТУРИЗУВАТИ свою заборгованість!

Якщо Ви:

  • Маєте кредит у банку, що ліквідується, забезпечений іпотекою – будинком, квартирою чи іншою нерухомістю (не обтяженою іншими зобов’язаннями)
  • Не є фізичною особою-підприємцем
  • Не є пов’язаною з банком особою

23 березня 2018 року набрало чинності Положення про проведення реструктуризації кредитної заборгованості фізичних осіб, виконання зобов’язань за якими забезпечене іпотекою, перед банками, процедура ліквідації яких здійснюється Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (затверджене рішенням виконавчої дирекції Фонду від 05.02.2018 №372 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28.02.2018 за №254/31706) 

Що це означає?

Реструктуризація – це зміна істотних умов кредитного договору, як-то процентної ставки, графіка погашення боргу тощо, задля створення оптимально сприятливих умов для виконання зобов’язань боржником.

Реструктуризація є абсолютно добровільною можливістю для позичальників, відновити свої відносини з банками на більш вигідних, ніж передбачено у кредитному договорі, умовах.

А крім того – це можливість відтермінувати продаж прав вимоги за Вашим кредитом. Адже продаж прав вимоги за кредитними договорами, заборгованість за якими було реструктуризовано, здійснюється в останню чергу (відповідно до Положення щодо організації продажу активів (майна) банків, що ліквідуються, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду від 24.03.2016 №388 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.04.2016 за №606/28736).

Також реструктуризація заборгованості сприяє збереженню та відновленню позитивної кредитної історії позичальника, та дозволить в подальшому використовувати всі можливості кредитування.

При цьому прийняти умови реструктуризації Ви, як позичальник, можете до моменту фактичного продажу прав вимоги за Вашим кредитом на відкритих торгах. У тому числі – реструктуризація стане підставою для виключення кредиту зі складу уже сформованого на продаж пулу активів.

До речі, Ви можете перевірити, ЧИ ВИСТАВЛЕНО НА ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПРОДАЖ ВАШ КРЕДИТ

ввівши номер кредитного договору у спеціальне вікно пошуку:

//вікно пошуку// (номер договору вказуйте без пробілів та без знаку №)

або зателефонуйте на безкоштовну «гарячу лінію» Фонду – 0 800 308 108.

Інформація про умови продажу іпотечних кредитів також доступна за посиланням.

Які умови реструктуризації, і де про них можна дізнатися?

Розроблені Фондом умови реструктуризації є єдиними для позичальників всіх банків, що ліквідуються. Причому претендувати на реструктуризацію можуть як сумлінні позичальники, які справно виконували зобов’язання за своїми кредитами, так і ті, хто з різних причин припинили обслуговувати свої борги.

Серед ключових моментів програми – перегляд черговості погашення кредитної заборгованості.

На період реструктуризації встановлюється така ЧЕРГОВІСТЬ ПОГАШЕННЯ КРЕДИТНОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ:

1. проценти за користування кредитними коштами, нараховані відповідно до умов реструктуризації – 0,01% річних

2. комісійні винагороди, нараховані відповідно до умов реструктуризації – 1 грн

3. заборгованість за основним боргом («тіло» кредиту).

У наступні черги йдуть: погашення простроченої заборгованості за нарахованими процентами; простроченої заборгованості за комісійними винагородами; інші платежі, передбачені кредитним договором, в черговості, встановленій кредитним договором.

Таким чином основна частина суми щомісячного платежу зараховується на погашення «тіла» кредиту (заборгованість за основним боргом)

Умовою приєднання до програми реструктуризації є сплата не менше 10 процентів від суми кредитної заборгованості, розрахованої станом на дату звернення боржника до банку щодо прийняття умов реструктуризації.

ВАЖЛИВО! Перегляд валюти кредиту, зміна забезпечення за договором, списання або прощення частини заборгованості – не є предметом реструктуризації.

Період реструктуризації не може перевищувати строк ліквідації банку. При продовженні строків ліквідації банку – період реструктуризації кредитної заборгованості може бути також продовжений.

ВАЖЛИВО! Після завершення періоду реструктуризації, відновлюється черговість погашення кредитної заборгованості відповідно до умов кредитного договору, що діяли до проведення реструктуризації.        

Як реструктуризувати свою кредитну заборгованість перед банком, що ліквідується?

Крок 1: Зверніться до банку задля уточнення інформації стосовно Вашого кредиту. Дізнайтеся, чи виставлено Ваш кредит на продаж, та про детальні умови реструктуризації, проаналізуйте усі дані та прийміть зважене рішення.

Крок 2: Зверніться до банку із заявою про реструктуризацію кредитної заборгованості.

До заяви додайте документи, що дають можливість:

- ідентифікувати Вашу особу як боржника, поручителів та заставодавців за кредитом;

- підтвердити право власності на майно (на предмет наявності/відсутності обтяжень у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно).

Зверніть увагу! У разі подання неповної інформації, неналежним чином оформлених документів, подані документи можуть бути повернуті для приведення його у відповідність до встановлених Фондом вимог.

Крім того, з метою уточнення інформації, необхідної для прийняття рішення про можливість реструктуризації, уповноважена особа Фонду на ліквідацію банку має право запитати додаткову інформацію, документи.

Крок 3. Зачекайте, поки заява на реструктуризацію буде розглянута банком і Фондом.   

Зверніть увагу! З метою уточнення інформації, необхідної для прийняття рішення про можливість реструктуризації, на цьому етапі Фонд також має право запитати додаткову інформацію, документи.

Крок 4. У разі отримання позитивного висновку щодо проведення реструктуризації – укладіть додаткову угоду і не пізніше наступного дня після укладання здійсніть початковий платіж (сплата не менше 10 процентів від суми кредитної заборгованості, розрахованої станом на дату звернення боржника щодо прийняття умов реструктуризації).

Крок 5. Сумлінно виконуйте умови реструктуризації.

ПАМʼЯТАЙТЕ! Підписання боржником договору щодо реструктуризації є підставою для припинення банком роботи щодо продажу права вимоги за таким кредитним договором та зняття відповідного лота з торгів.

Умови продажу іпотечних кредитів – за посиланням.

Продаж прав вимоги за кредитними договорами, заборгованість за якими було реструктуризовано, здійснюється в останню чергу з урахуванням вимог Положення щодо організації продажу активів (майна) банків, що ліквідуються.

ПОРУШЕННЯ БОРЖНИКОМ УМОВ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ТЯГНЕ ЗА СОБОЮ ВІДНОВЛЕННЯ УМОВ ДОГОВОРУ, ЯКИЙ ДІЯВ ДО МОМЕНТУ ПРОВЕДЕННЯ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ, ТА ПОНОВЛЕННЯ ФОНДОМ РОБОТИ ЩОДО ПРОДАЖУ ПРАВА ВИМОГИ ЗА ЦИМ КРЕДИТНИМ ДОГОВОРОМ.

Основними порушеннями фізичною особою - боржником умов реструктуризації є:

- незабезпечення своєчасної сплати початкового платежу;

- невиконання двічі протягом трьох календарних місяців хоча б однієї з умов реструктуризації – невчасної чи не в повному обсязі сплати щомісячного внеску, тощо.

Детальну інформацію про можливість та умови реструктуризації Вашої заборгованості можна дізнатися уже сьогодні зателефонувавши на безкоштовну «гарячу лінію» Фонду – 0 800 308 108, або ж ПУАТ «ФІДОБАНК»  - (044) 593-00-00, (044) 593-00-42.

З повагою, ПУАТ «ФІДОБАНК»