Питання-відповідь

 

Довірити вклад

 
Чи можна довірити відкриття вкладу на моє ім’я іншій людині?
Так, можна. Підставою для відкриття вкладу третьою особою на твоє ім’я є довіреність, яка має бути завірена нотаріально, або довіреність, яка складається в Банку. Довіреність повинна містити інформацію, яка дозволяє Банку ідентифікувати людину, на користь якої відкривається вклад.
 

Відкрити вклад на іншу людину

 
Чи можу я відкрити вклад на іншу людину, та які в такому разі її права?

Так, можеш. Згідно до правила, описаного вище. При цьому людина, на яку ти відкрив вклад, вступає в права власності вкладом з моменту надання в Банк першої вимоги як законного власника вкладу (письмова заява про бажання вступити в права вкладника, отримати проценти за вкладом, забрати вклад в кінці строку або достроково). До цього моменту всі права стосовно вкладу належать тому, хто його відкрив.

Обмеження й особливості:

1. Якщо ти відкриваєш вклад (депозитний рахунок) на користь нерезидента, то нерезидент має покласти гроші на рахунок самостійно, ти не можеш це зробити за нього.

2. Якщо ти відкриваєш вклад на дитину до 14 років і є її законним представником (батьком, опікуном), довіреність тобі не потрібна. Необхідно надати документ, що посвідчує твої права, і документ, що ідентифікує особу дитини. При цьому до досягнення дитиною 14 років ти одноосібно розпоряджаєшся вкладом.

3. Якщо ти відкриваєш вклад на дитину від 14 до 18 років, то дитина може самостійно розпоряджатись вкладом за наявності твоєї письмової згоди.

 

Що необхідно мати при собі, щоб вступити в права вкладника:

1. Паспорт

2. Ідентифікаційний код

3. Оригінал Договору банківського вкладу.
 
Передати вклад у спадок
 
Чи можу я передати вклад у спадок?

Ти можеш зробити відповідне розпорядження Банку відносно коштів, що розміщені на вкладі, у разі твоєї смерті. Чинність цього розпорядження може бути частково або повністю анульована заповітом, складеним після того, як ти підписав у Банку заповідне розпорядження.

Незалежно від того, чи є заповідне розпорядження або заповіт, у разі смерті вкладника Банк здійснює виплату вкладу й процентів за ним законним спадкоємцям при наданні відповідних документів.

 

Обмеження щодо терміну сповіщення про бажання частково зняти гроші з вкладу

 
За який період мені необхідно сповістити Банк про бажання частково зняти гроші з вкладу?
Якщо сума перевищує 10 000 грн (2000 доларів США або євро), тобі необхідно сповістити відділення про бажання зняти гроші за 2 банківських дні. Якщо сума менша, то зняття відбувається у той самий день без попереднього повідомлення.
 

Оформлення вкладу нерезидентом

 
Чи можна оформити вклад нерезиденту?
Так. Розміщення вкладу можливе тільки на строк понад 370 днів. А також необхідні документи, що підтверджують походження коштів.